Ile rodzajów zdrady znasz? Sprawdź, bo jest ich wiele

2018-04-18
Ile rodzajów zdrady znasz? Sprawdź, bo jest ich wiele

Wszystko wydawało nam się proste: zdrada to zdrada. Czyli taka sytuacja, jeśli jednej kobiecie deklaruje się wierność, a z drugą idzie do łóżka i uprawia z nią seks. Psychoterapeuci wyprowadzają nas jednak z błędu i przekonują, że jest znacznie więcej rodzajów zdrady, w tym nawet takie zupełnie „bez dotykania”.

Encyklopedyczną definicją zdrady jest sprzeniewierzenie się przysiędze lub deklaracji. Wcale nie musi to być wypowiedziane przy ołtarzu „ślubuję ci wierność”, bo to dotyczy małżeństw, na dodatek zawieranych przez osoby wierzące. A przecież wierność u nieformalizujących swojej relacji par niczym się nie różni: polega na wzajemnym zobowiązaniu się do czegoś i dotrzymywaniu obietnicy.

Psychoterapeuci twierdzą, że utożsamianie wierności wyłącznie z łóżkiem, to błąd. Groźny o tyle, że prowadzi do pozwalania sobie na inne rzeczy, które za niewierność nie uchodzą. Tymczasem są one tą samą zdradą: zawiedzeniem zaufania, oszustwem i przede wszystkim powodem cierpienia współpartnera. Oto współczesne formy zdrady, które psychoterapeuci wskazują na podstawie swojej gabinetowej praktyki. Dodajmy, że dotyczą zdradzania kobiet i tego, co one myślą.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska