Zobacz, jaki masz fetysz?

2018-04-26
Zobacz, jaki masz fetysz?

Jeśli na widok tych jakiegoś zdjęcia oczy ci się zaświecą, a serce zacznie mocniej bić - wiedz, że właśnie znalazłeś nazwę na swój fetysz. To (w większości przypadków) nic złego. Przecież, jak śpiewano przed laty "każdy ma jakiegoś bzika".

Słowo „fetysz” ma religijny rodowód – był to obiekt o magicznej mocy, wokół którego odczyniano rytuały. Jest nawet taka publikacja z połowy XVIII wieku pt. „O kulcie fetyszów”, choć jej treść znacząco różni się od naszego zestawienia.

Fetysz to rodzaj parafilii seksualnej, czyli pewnej dewiacji, odchylenia od społecznej normy. Zazwyczaj jest niegroźny i spokojnie można z nim żyć. Naukowcy są zgodni, że fetyszów nie trzeba leczyć do momentu, gdy nie robimy nimi komuś krzywdy. Jeśli kręcą kogoś kobiety bez nóg – jego sprawa. Jeśli kręcą kogoś kobiety bez nóg, więc zdrowym kobietom te nogi odcina – wówczas to już sprawa prokuratora.

Oby dwoje chciało naraz...

Problem może pojawić się wówczas, gdy naszego fetyszu nie chce podzielać kochanka. Że nie jest zachwycona pomysłem zauważysz, gdy po propozycji w stylu „a może zaszczekasz jak pies” wybiega z twojej sypialni z krzykiem (i nie jest to szczekanie), a na mieście wyzywają cię od „zboczeńców”.

Postanowiliśmy zebrać w jedno zestawienie wszystkie (no, większość) fetysze, z którymi boryka się część męskiej populacji. Wiemy, że seksuolodzy mogą się oburzyć, bo są jednak jakieś różnice między dewiacją, a parafilią, te dzielą się jeszcze na kolejne grupy i podgrupy. Ale o tym to niech już rozmawiają na konferencjach medycznych. 

Zboczenie? Niekoniecznie!

A zatem, odważni, żeby się sprawdzić? Zapraszamy do galerii wszystkich fetyszy:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska