10 rzeczy, które musisz wiedzieć o piersiach

2018-04-30
10 rzeczy, które musisz wiedzieć o piersiach

Kobiece piersi są cudowne, kochamy je i szalejemy za nimi. Gdyby nie było piersi… Nawet nie warto myśleć o takiej bzdurze. Ale czy wszystko o nich wiemy? Oto garść informacji, która może się przydać.

1. Równość to mit

Praktycy, którzy niejeden biustonosz rozpięli, doskonale o tym wiedzą. Piersi nie są równe, czasami dysproporcja jest mniejsza, innym razem większa, ale idealnie takie same piersi właściwie się nie zdarzają. Co ciekawe lewa pierś jest zawsze większa od prawej. Dlaczego? Nie wiadomo.

2. Dowód zdrowia

Badania wskazują, że patrzymy najczęściej na kobiecy dekolt. Skupiamy na nim wzrok, choć to nie pierwsza część ciała, jaką dostrzegamy u kobiety (tą jest twarz). Już jednak po chwili przenosimy wzrok na biust i to na nim zawieszamy wzrok na długo. Patrzenie na piersi jest zdrowe dla mężczyzn: poprawia prace serca i ukrwienie.

3. Szczęście na Wyspach

Gdzie jechać, by napatrzeć się na pokaźnych rozmiarów piersi? Na świecie największe biusty mają Europejki i mieszkanki Ameryki Północnej. Azjatki i Afrykanki pozostają daleko w tyle. W samej Europie numerem jeden jest Wielka Brytania (połowa Brytyjek ma miseczkę D), potem są Dunki i Holenderki. Najmniejsze piersi w Europie mają Włoszki.

4. Ukochany 1 proc.

Ile piersi ważą, to oczywiście sprawa indywidualna, ale badaczom udało się to uśrednić. Jedna pierś waży ok. 0,5 kg. Biust stanowi mniej więcej 1 proc. wagi ciała.

5. Nie warto iść pod nóż

Chirurgia plastyczna pociąga coraz więcej kobiet, które decydują się na operację powiększenia biustu. Jak się okazuje, to ryzykowne. Prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa u pań z silikonowymi wypełniaczami jest trzykrotnie większe niż u tych, które pozostały naturalne.

6. Mleczarnia obupłciowa

Główną funkcją piersi nie jest dostarczanie przyjemności, ale produkcja mleka. Odpowiadają za to gruczoły mlekowe. Jak się okazuje, mamy je także my, mężczyźni. U niektórych facetów poddanych terapii hormonalnej (z powodu np. choroby) dochodzi do produkcji mleka.

7. Wielkie rekordy

Sprawa jest skomplikowana, bo sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Pretendentek do miana posiadaczki największego biustu na świecie jest kilka. Sheila Hershey z Teksasu ma piersi 38 KKK (amerykańska miara), wypełnione 4 litrami silikonu. Aktorka porno Beshine biust o rozmiarze 70 Z. Z kolei Annie Hawkins-Turner to dumna posiadaczka największego naturalnego biustu. Obwód pod piersiami wynosi 109 cm, a wokół sutków 177,8 cm.

9. Mgr stanikologii

Modna w tej chwili profesja brafiterki (doradczyni w sprawie doboru biustonosza) ma swój wyższy poziom. Na jednym z uniwersytetów w Hong-Kongu jest wydział, którego studenci zajmują się projektowaniem staników. Po ukończeniu otrzymuje się tytuł magistra.

10. My Polacy kochamy…

Większość kobiet i mężczyzn na świecie jako idealny rozmiar piersi wskazuje miseczkę C. Odpowiada ona zarówno paniom, jak i panom. Pod tym względem wyróżniają się... Polacy. Dla nas zaskakująco ideałem jest mniejszy rozmiar, bo B.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska