Jeśli chodzi o masturbację, millenialsi są bezkonkurencyjni

2018-05-17
Jeśli chodzi o masturbację, millenialsi są bezkonkurencyjni

Macie dość słuchania o millenialsach? Coś w tym jest (o ile nie jesteście millenialsami). Jest jednak jeden obszar, na którym biją wszystkie inne grupy wiekowe na głowę.

Może brakuje im umiejętności społecznych i mają słabszy uścisk dłoni, ale millenialsi wiedzą, jak sobie z tym radzić radzić. Najnowsze badanie wykazało, że 57 procent osób w wieku 18-24 lat masturbuje się co tydzień, co jest najlepszym wynikiem ze wszystkich innych grup wiekowych.

Raport został opracowany przez firmę produkującą zabawki seksualne Tenga. Nazywa się „Global Self-Pleasure Report 2018” i jest największym na świecie badaniem dotyczącym masturbacji. Wykorzystuje dane od 13 tys. respondentów w wieku 18-74 lat z 18 różnych krajach. Oprócz przyzwyczajeń masturbacyjnych np. millenialsów, sonda dała też kilka innych interesujących odkryć dotyczących seksu na całym świecie.

Jaki odsetek mężczyzn i kobiet masturbuje się?

W Stanach Zjednoczonych 92 procent mężczyzn i 76 procent kobiet twierdzi, że to robi. W Wielkiej Brytanii liczby te wynoszą 96 i 78 procent; w Niemczech są to odpowiednio 93 i 76 procent.

Praktycy zgadzają się, że masturbacja ma wiele zalet, w tym poprawia samopoczucie, pomaga w wydłużaniu życia, a nawet zapobiega rakowi prostaty. Dopóki walenie konia nie przeszkadza w codziennym życiu, można robić to tak często, jak się chce.

Rozmowa otwiera

Co wynika z raportu, chociaż większość osób masturbuje się, nie jest jednak chętnych, aby rozmawiać o tym ze swoimi partnerami. Według ankiety „tylko 18 procent respondentów w Stanach Zjednoczonych, 15 procent w Wielkiej Brytanii i 11 procent w Niemczech uważa, że ważne jest, aby rozmawiać o masturbacji z ludźmi, z którymi jest się blisko”.

Tymczasem komunikacja jest kluczowa dla zdrowego związku. Kiedy opanuje się rozmowę o masturbacji, można nawet spróbować zrobić to z partnerem.
Zgodnie z wynikami ankiety 86 procent mężczyzn, którzy korzystali z zabawek erotycznych, twierdzi, że poprawia to ich samopoczucie. W Stanach Zjednoczonych 53 procent facetów twierdzi, że jest otwarta na ich używanie.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska