Lubiący owoce morza kochają się częściej i lepiej

2018-05-30
Lubiący owoce morza kochają się częściej i lepiej

Czy jesteście zagorzałymi miłośnikami owoców morza? Mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. I dla waszego życia seksualnego

Mamy nadzieję, że wiecie doskonale, że ryby są napakowane białkiem, witaminą D i kwasami tłuszczowymi omega-3 (to jest ten najzdrowszy rodzaj kwasów tłuszczowych).

Jednak to nie wszystko. Z najnowszego badania harvardzkiej T.H. Chan School of Public Health wynika, że owoce morza radykalnie poprawiają życie seksualne. I zwiększają jego częstotliwość!

I więcej i lepiej

Sprawę opisuje „Men's Health”: „Na potrzeby badania 501 par prowadziło dziennik. Ludzie zapisywali dzienne spożycie owoców morza - w tym ryb i skorupiaków - w dzienniku przez cztery lata. Śledzili też, jak często uprawiali seks. Badacze podążali za losami par przez rok (lub do momentu zajścia w ciążę)”.

Okazało się, że 92 procent par, które lubiły i jadły ryby i skorupiaki więcej niż dwa razy w tygodniu, uprawiało seks częściej niż średnia.

Co więcej, mężczyźni i kobiety z najwyższym spożyciem owoców morza - ponad osiem razy w miesiącu - mieli o 22 proc. częstsze kontakty seksualne od tych, którzy ryb i owoców morza jedli mniej.

Ryby dają cynk

Czemu tak się dzieje? Naukowcy odpowiadają, choć to tylko teoria. Autorzy badania nie są bowiem do końca pewni albo nie mają dowodów.

Są przekonani, że ryby, skorupiaki i ostrygi potencjalnie zwiększają libido z powodu wysokiej zawartości cynku. Jednak naukowcy nie badali zawartości cynku w organizmach badanych par. Zatem nie czują się uprawnieni, by wyrokować, że to zasługa właśnie tego mikroelementu.

Co więcej, powód może być dużo bardziej prozaiczny. „Jest również możliwe, że pary, które spożywają większe ilości owoców morza, wspólnie dzielą więcej posiłków, a tym samym spędzają więcej czasu razem, co skutkuje namiętnością” - zastrzega Audrey Gaskins z Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Sushi raz!

Jakie są powody, że wielbiciele owoców morza kochają się częściej? To pytanie wciąż czeka na odpowiedź.

Dla nas ważne jest jednak, że tak jest!

A zatem, zamawiajcie sushi i krewetki. Zawsze.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska