Ile razy w miesiącu trzeba mieć wytrysk, żeby być zdrowym?

2018-06-04
Ile razy w miesiącu trzeba mieć wytrysk, żeby być zdrowym?

Tylko ustrzelenie oczka każdego miesiąca sprawi, że nie będzie wam po drodze do lekarza.

21 wytrysków miesięcznie trzyma lekarza na dystans. Dokładnie tyle: oczko. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Boston University of Public Health.

Autorzy badania, które trwało 10 lat, przebadali ponad 30 tys. mężczyzn. Dzięki temu znaleźli dowody na to, że mężczyźni, którzy częściej mają wytrysk, mniej ryzykują zachorowaniem na raka prostaty.

W raporcie z badania czytamy: „Badanie wykazało, że mężczyźni w wieku od 20 do 29 lat, którzy mieli wytrysk 21 razy lub więcej co miesiąc, byli o 19 procent rzadziej diagnozowani na raka prostaty niż ci, którzy mieli wytrysk rzadziej, między 4. a 7. razami na miesiąc”.

Podczas analizy wyników okazało się również, że regularne i częste wytryski pomagają mężczyznom w grupie ryzyka. „Mężczyźni w wieku od 40 do 49 lat, którzy mieli wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu, zmniejszali ryzyko zachorowania na raka prostaty o 22 procent”.

Jak podają naukowcy z Bostonu konieczne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć związek między częstotliwością wytrysku, a zapadaniem na raka prostaty. Odpowiedź na to pytanie może być kluczowa zwłaszcza dla starszych mężczyzn.

Tymczasem pamiętajcie: 21… 21… 21...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska