Dawanie klapsów w łóżku: 6 porad dla początkujących

2018-06-27
Dawanie klapsów w łóżku: 6 porad dla początkujących

Dawanie klapsów w łóżku jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych aktów seksualnych. Niektórzy uważają, że jest to niesamowicie sexy, podczas gdy inni twierdzą, że to poniżające i bolesne. Coś jak szpinak, ludzie albo to uwielbiają, albo nienawidzą. Zatem jak się do tego zabrać?

Badania nie pozostawiają wątpliwości, że jest to jeden z najczęstszych fetyszy. Niemal 25 proc. osób twierdzi, że potajemnie fantazjuje o byciu uderzanym. Kobiety wprost to uwielbiają (w myślach), do czego przyczyniło się „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Jednak kiedy przychodzi co do czego, tak kolorowo już nie jest.

Przede wszystkim partnerzy trzymają swoje fantazje w głowie i nie dzielą się nimi. Wstydzą się, uznają za tabu. I to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Boją się zostać ocenieni, „uznani za zboczeńców”. To największy błąd. Jeśli jednak kręci was to i macie ochotę dawać klapsy waszym partnerkom, przyswójcie te 6 rzeczy. Aby było bezpieczne, zgodne i przyjemne, jak to tylko możliwe.

1. Porozmawiajcie o tym wcześniej

W większości przypadków klapsy podczas seksu po prostu się zdarzają. Wówczas są zaskoczeniem, a to niedobrze, bo budzą lęk. Tymczasem podobnie jak w przypadku każdego innego aktu seksualnego, naprawdę dobrym pomysłem jest wcześniejsza rozmowa z partnerem, zanim się spróbuje.

Jak powiedziała „Men’s Health” Namita Caen, brytyjska seksuolog kliniczny, warto rozmawiać i negocjować we wszystkich kwestiach, które wykraczają poza standardowy świat seksu. „Nie tylko dyskutujcie o tym, co może być zabawne, ale starajcie się też namówić na spróbowanie. To będzie sygnał o potrzebach, ale pomoże też ustalić granice”.

Komunikacja to podstawa.

2. Przygotujcie się na to, że wasze partnerki mogą nie być zainteresowane

Klapsy, choć przyjemne dla niektórych, mogą być niesamowicie nieprzyjemne dla innych. Mogą wywoływać poczucie zagrożenia, a nawet bolesne wspomnienia z przeszłości. Dlatego bardzo, bardzo ważne jest delikatne przekraczanie granic. „Spontaniczność może być dobra, ale innym razem może oznaczać, że nie robimy czegoś dobrego dla drugiej osoby” - mówi Caen.

3. Poruszcie temat w dobrej atmosferze i swobodnym kontekście

No tak, klapsy nie są tematem łatwym, takim do poruszenia podczas porannej jajecznicy. Ale są sposoby, aby rozmowa była mniej niezręczna. Spróbujcie poruszyć temat „w kontekście seksualnej sytuacji, w której włączyliście już tryb uwodzenia” - radzi Caen. To może być romantyczna kolacja albo gra wstęona na kanapie.

Rozmowa nie powinna być taka, jak u lekarza. Po prosto warto powiedzieć o swoich fantazjach. „Nie mogę przestać myśleć o masowaniu twojego idealnego tyłka i lekkim dawaniu ci klapsów”. Albo „następnym razem, chcę cię chwycić za tyłek i dać ci klapsa”.

4. Wyraźcie swoje oczekiwania

Dawanie klapsów jest jednym z tych aktów seksualnych, które funkcjonują w ogromnym spektrum: niektórzy ludzie uznają je za cudowną pieszczotę, inni mogą uważać za wyjątkowo bolesne. Zanim więc spróbujecie klapsów podczas seksu, dobrze ustalcie, z jakim poziomem wrażliwości macie do czynienia. Ustalcie skalę od 1 do 10. W trakcie można spytać: „To było około 4, czy masz ochotę na 6?”. Uwierzcie, partnerki sami pokierują dalszym rozwojem wydarzeń.

5. Działajcie powoli

Kiedy już poznacie swoje granice i zaczniecie wprowadzać klapsy w wasze życie seksualne, nie spieszcie się. Niech najpierw będą one lekkie, figlarne, jako fajna forma gry wstępnej. Nigdy nie próbujcie niczego mocnego na początku. Jeśli zorientujecie się, że partnerka jest bardzo chętna, przejdźcie dalej. Ale upewnijcie się, że oboje jesteście już bardzo podnieceni. Pamiętajcie: podniecenie powoduje wytwarzanie oksytocyny. A ta działa przeciwbólowo. Nie zdziwcie się, jeśli po seksie pozostaną naprawdę wyraźne ślady...

6. Nie bójcie się używać zabawek

Oczywiście, że klapsy dawane ręką są podstawą, ale jeśli wam się spodoba, nie wahajcie się użyć seksualnych gadżetów. Takich jak w „50 twarzach Greya”. Sex-shopy pełne są pejczyków, batów, specjalnych skórzanych pacek do dawania klapsów. Dla każdego coś miłego.

Powodzenia!

Źródło: „Men’s Health”

Fot: 50 shades of Grey/screenshot

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska