Po alkoholu kobiety są łatwiejsze. Dlaczego?

2018-08-10
Po alkoholu kobiety są łatwiejsze. Dlaczego?

Wie o tym każdy podrywacz. Kobiety łatwiej zdobywa się, kiedy wcześniej napiją się prosecco, wina, drinka, czegokolwiek, co zawiera C2H5OH. Ale jak to działa?

Nie ma żadnych wątpliwości, że podczas zakrapianej imprezy łatwiej jest poderwać dziewczynę. Także badania to potwierdzają: po alkoholu kobiety są bardziej otwarte, mają większe libido, są odważniejsze w eksperymentowaniu i mniej krytyczne w doborze partnera. Słowem: są łatwiejsze. Dlaczego tak się dzieje?

Alkohol działa na mózg

Rozluźnia, rozwiązuje język, sprawia, że robi się rzeczy, które niekoniecznie by się zrobiło bez dawki promili. To wiedza powszechna, która ma jednak swoje wyjaśnienie w zachodzących w organizmie przemianach chemicznych.

Tuż po wypiciu pierwszego drinka albo lampki wina, alkohol dociera do żołądka pijącej. Stamtąd jego część (1/5) wędruje do krwi, a z nią płynie do mózgu. No i właśnie w mózgu obniża się poziom choliny, tak tej samej, która zawarta jest w popularnych tabletkach na gardło. Im mniej choliny, tym wolniej się myśli, bo tempo przeskakiwania połączeń między neuronami spowalnia.

Alkohol pustoszy mózg

Chwilę potem alkohol dokonuje największego spustoszenia w mózgu kobiety (zresztą mężczyzny również). Blokuje prawidłowe funkcjonowanie kory mózgowej. Pijąca czuje się odważniejsza i pewniejsza siebie. Jej kompleksy gdzieś się chowają, a skromność zamienia się w seksualną odwagę, a nawet agresję. To ostatnie jest możliwe również dzięki zwiększeniu produkcji dopaminy, neuroprzekaźnika odpowiadającego m.in. za pożądanie.

Wreszcie zaburzenie funkcjonowania kory mózgowej prowadzi do spadku krytycyzmu. Własne działania, w tym podrywanie faceta lub uleganie podrywowi, kobieta traktuje mniej surowo. Powiedzenie, że „nie wie co robi” jest być może nadużyciem, ale do tego to zmierza. Dodatkowo alkohol pogarsza jej wzrok i rozmywa go, co sprawia, że mężczyzna, który dotąd wydawał się brzydalem, nagle pięknieje i zostaje zakwalifikowany jako „nadający się” do łóżka. Tak to działa pokrótce, w dużym uproszczeniu.

Lepszy seks po alkoholu

Badania nad kobietami nadużywającymi alkoholu nie pozostawiają wątpliwości. M. V. Covington i L. Cohen wykazali, że uprawiają one seks częściej i jest on bardziej różnorodny, od tego, który jest doświadczeniem abstynentek. Wcześniej to samo stwierdził R. J. Beckman, który stwierdził, że kobiety pijące częściej pragną seksu, ale jest on dla nich mniej satysfakcjonujący.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska