Trawka + seks = zajefajnie

2018-09-11
Trawka + seks = zajefajnie

Jeśli kiedykolwiek paliliście trawkę, to nie potrzebujecie zespołu naukowców, który powie wam, że wszystko jest lepsze, kiedy jesteście na haju. Jedzenie smakuje lepiej, muzyka brzmi lepiej i – to najważniejsze – oczywiście seks wychodzi zdecydowanie lepiej.

Ale chociaż wiemy, że jest to niezaprzeczalny fakt, naukowcy z Uniwersytetu Stanforda poszli o krok do przodu i przeprowadzili badania, aby potwierdzić to, co wszyscy już wiemy: trawka teleportuje kochanków na całkiem nowy poziom.

Więcej seksu

W badaniu, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie „Journal of Sexual Medicine”, naukowcy analizują dane z ogromnej grupy 28 176 kobiet i 22 943 mężczyzn, których sprawdzono „w celu wyjaśnienia, czy istnieje związek między używaniem marihuany, a częstotliwością współżycia seksualnego i jego jakością”.

Badanie wykazało, że „używanie marihuany jest związane ze zwiększoną częstotliwością seksualną i nie wydaje się zaburzać funkcji seksualnych”. Wykazało, że ludzie, którzy palą okazjonalnie, mają o 20 procent więcej seksu niż ci, którzy nie palą.

Większa satysfakcja

W dodatkowym opracowaniu opublikowanym w JSM pod tytułem „Związek między stosowaniem marihuany przed seksem, a funkcjami seksualnymi u kobiet”, przeprowadzonym na Uniwersytecie Saint Louis w Missouri, stwierdzono, że trawa znacznie poprawia poziom satysfakcji w sypialni.

W tej ankiecie badacze sprawdzili 133 aktywne seksualnie dorosłe kobiety podczas corocznych badań kontrolnych. Pacjentki wypełniły obszerny kwestionariusz dotyczący używania marihuany przed seksem.

Trzydzieści osiem kobiet (29 proc.) ujawniło używanie THC przed seksem. Z tych 38 kobiet 68 proc. zgłosiło przyjemniejszy seks, 16 proc. stwierdziło, że palenie popsuło ich doświadczenie seksualne, a pozostałe 16 proc. było niezdecydowanych.

Ten sam zespół badawczy później rozszerzył zakres swoich badań na 289 dorosłych kobiet. Wyniki były podobne: 65 proc. pań zdecydowało, że zwiększyło to ich satysfakcję seksualną, 23 proc. stwierdziło, że nie miało to żadnego znaczenia, 9 proc. nie miało znaczących informacji zwrotnych, a 3 proc. stwierdziło, że zepsuło to ich doświadczenia.

Krótko mówiąc, naukowcy doszli do prostego wniosku: trawka + seks = zajebiście.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska