Co decyduje, że kobiety mają ochotę na seks?

2018-09-28
Co decyduje, że kobiety mają ochotę na seks?

No właśnie, zastanawialiście się? Bo proste odpowiedzi w przypadku kobiet nigdy nie działają...

W przypadku mężczyzn odpowiedź jest dość oczywista i każdy może jej sobie udzielić we własnym zakresie. Jeśli jednak chodzi o kobiety, to sprawy nieco się komplikują…

Wspólny mianownik

Odpowiedzi na pytanie „co sprawia, że masz ochotę na seks?” jest tak wiele, jak wiele jest kobiet na świecie – w tej materii po prostu nie ma jednej, prostej reguły. Powody, dla których decydujemy się na seks mogą być różne, ale niektóre z nich mają swój wspólny mianownik.

Owego wspólnego mianownika postanowili poszukać badacze z Uniwersytetu w Ottawie. Pracownicy naukowi kanadyjskiej uczelni przepytali w tym celu 510 młodych, heteroseksualnych kobiet, aby dowiedzieć się, co najbardziej sprawia, że zaczynają mieć ochotę na seks.

Esencja pożądania

Okazało się, że w wielu przypadkach odpowiedzi są do siebie dość podobne. Badacze wyciągnęli z nich esencję i podzielili się z nią ze światem. Oto, co najczęściej mówią kobiety, zapytane o powód nabrania chęci na intymne zbliżenia:

– Bo druga osoba mi się podoba

– Chciałam poczuć fizyczną przyjemność

– Bo to sprawia, że czuję się dobrze

– Chciałam wyrazić swoje uczucia dla partnera

– Chciałam mu pokazać, że go kocham

– Byłam pobudzona seksualnie i chciałam dać upust tym emocjom

– Miałam na to ochotę

– Dlatego, że to frajda

– Zdałam sobie sprawę, że jestem zakochana

– Dałam się ponieść emocjom w sprzyjającej chwili

Okej panowie, skoro już wiecie, co skłania kobiety do seksu, nie pozostaje nic innego, jak stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju sytuacji. Zawsze oczywiście warto pamiętać o odpowiednich afrodyzjakach, a bycie przystojnym z pewnością będzie dodatkowym atutem…

I warto wówczas wiedzieć, czego one naprawdę chcą w łóżku.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska