Wakacyjne romanse Europejczyków

2018-10-08
Wakacyjne romanse Europejczyków

Wakacje się skończyły, następne dopiero za rok. Wróćmy wspomnieniami do letnich miesięcy i romansów, które zadziały się w Europie. Które nacje są na nie najbardziej podatne?

Nowe miejsca, upalne noce oraz swobodna wakacyjna atmosfera często ułatwiają zawieranie nowych znajomości. Bardzo często takie relacje kończą się wraz z powrotem do domu i codziennych obowiązków, jednak czasami przekształcają się w związki na odległość, a nawet małżeństwa. Wyszukiwarka Kayak.pl przeprowadziła ankietę w 9 europejskich krajach i odkryła, które narodowości najłatwiej się zakochują, które są najwierniejsze oraz obywatele których krajów kurczowo trzymają swoje uczucia na wodzy.

Prawnukowie Casanovy i George Sand podążają śladem swoich przodków

Słynny włoski amant Casanova byłby dumny ze swoich potomków. Według danych 76% Włochów przynajmniej raz przeżyło wakacyjną miłość, a 14% przyznaje, że romansuje praktycznie podczas każdej podróży.

Francuzi, których kraj często określany jest „krajem miłości”, plasują się na kolejnym miejscu rankingu – 70% z nich wyznało, że przytrafiła im się chociaż jedna wakacyjna przygoda miłosna, a aż 30% ankietowanych z tego kraju przeżyło letni romans nawet kilka razy.

Analiza odpowiedzi mieszkańców regionów położnych dalej na północ, wydaje się potwierdzać stereotypy, że ich serca są chłodniejsze i bardziej powściągliwe.

Jeśli chodzi o najmniej skłonne do romansów narodowości, Brytyjczycy wiodą prym – 46% ankietowanych, twierdzi, że nigdy nie miało wakacyjnej przygody miłosnej i nie chciałoby jej spróbować. Z drugiej strony 42% Rosjan, mimo iż nigdy nie miało okazji zakochać się w podróży, pragnie przeżyć wakacyjną miłostkę.

Według wyników badania, uczucia Polaków wydają się być umiarkowane w porównaniu z innymi narodami – 46% ankietowanych przyznaje, że nigdy nie romansowało w czasie wakacji, ale tylko 10% w tej grupie twierdzi, że nigdy o tym nie myślało. Niemal połowa badanych (48%) wyznała, że zdarzyło jej się choć raz nawiązać romantyczną znajomość podczas podróży, w tej grupie niemal co dziesiąty Polak (9%) przyznaje, że ma wakacyjny romans za każdym razem, gdy wyjeżdża.

“Te quiero” & “Je t’aime” – Hiszpanie i Francuzi najwierniejsi swoim uczuciom

Niemal jedna trzecia Francuzów i Hiszpanów, spotkała podczas wakacji kogoś wyjątkowego z kim zbudowała solidne, długotrwałe związki. Niektórzy z nich nawet wzięli ślub! Według danych 16% Francuzów poznało podczas wakacji miłość swojego życia, z którą założyli rodzinę. Jak się okazało, Polacy są równie uczuciowi – 24% respondentów twierdzi, że wyszło za mąż lub było przez dłuższy czas w związku z osobą, którą poznali podczas podróży. Dla takich osób wszelkie sposoby i narzędzia, które pomogą utrzymać takie relacje wydają się być na wagę złota. Spotkania pomaga znaleźć najlepsze miejsca, do których równie łatwo jest dotrzeć obu stronom, nie przepłacając jednocześnie za bilety lotnicze.

Jak po raz kolejny dane Kayak.pl potwierdzają – Brytyjczycy nie są zbyt uczuciowi – 85% z nich nigdy nie doświadczyło wakacyjnego zauroczenia. Serca Rosjan i Portugalczyków również nie wydają się specjalnie otwarte – dwóch na trzech ankietowanych przyznaje, że nigdy nie zasmakowali miłości na wakacjach.

Źródło: Kayak.pl

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska