Dlaczego zasypiamy po seksie?

2019-02-15
Dlaczego zasypiamy po seksie?

Nienawidzą tego dziewczyny, nie przepadamy za tym także my, dręczeni poczuciem winy. Tymczasem fakt, że zasypiamy po seksie, jest naturalny. My po prostu tak mamy!

Serge Stoleru, kierujący francuską medyczną grupą badawczą Inserm, dowiódł, że drzemka po seksie jest czymś normalnym u panów. Tym samym jesteśmy uratowani od narzekań partnerek, że traktujemy je przedmiotowo i pokochaniu się, przekręcamy się na drugi bok.

Doktor Stoleru tłumaczy to w następujący sposób: dzięki badaniom przeprowadzonym przed i w trakcie męskiego orgazmu, zauważono, że mózg faceta jest dziwnie zaprogramowany. Otóż po seksie częściowo się dezaktywuje, a dokładnie robi to kora mózgowa, odpowiedzialna za myślenie. Odcina się ona od rzeczywistości! Zaraz później zakręt obręczy i ciało migdałowate wyłączają pożądanie. Jeś;li dołoży się do tego nagły przypływ oksytocyny i serotoniny, które wzmagają senność, to oczywistym staje się, że trzeba się trochę zdrzemnąć. Nie ma wyjścia, natury się nie oszuka.

Spadek energii

Dodatkowo, przyspieszone krążenie po szczytowaniu pozbawia mięśnie glikogenu, czyli ładunku energetycznego, który mógłby pozwolić nam na podtrzymanie rozmowy jeszcze chwilę po seksie. Mężczyźni mają gęstszą tkankę mięśniową niż kobiety, dlatego szybciej i łatwiej się męczą.

Kobiety działają odwrotnie

Wygląda na to, że jesteśmy usprawiedliwieni. Kobiety po orgazmie nie mają okresu odcięcia odpowiedzialnego za regenerację. Po seksie panie chcą więcej, a panowie... też chcą więcej. Ale spokoju.

Inne badanie, które miało miejsce podczas największego w Europie konwentu o zdrowiu i urodzie - The Vitality Show - przeprowadzone na 10 tys. dorosłych respondentach wykazało, że 80 proc. facetów nie ma problemów z zaśnięciem po seksie w porównaniu do 46 proc. kobiet. Co ciekawe – 48 proc. panów przyznało się do przyśnięcia... w trakcie uprawiania seksu.

Podzielcie się tą informacją z jak największą liczbą kobiet, pokażcie paniom, że nie jesteście gburami i śpiochami, a kompletnie zdrowymi facetami z naturalnymi reakcjami!

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska