Recepta na długowieczność: podrywać małolaty!

2019-03-12
Recepta na długowieczność: podrywać małolaty!

Wiele osób się oburza, ale nauka nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości. Sypianie z dużo młodszymi partnerkami odmładza i opóźnia proces starzenia.

Chociaż kobiety określane jako starsze czerpią większą satysfakcję z seksu i doznają bardziej intensywnych orgazmów (pisaliśmy o tym TUTAJ), to jednak mężczyźni często skłaniają się ku partnerkom młodszym od siebie. I chociaż narażają się w ten sposób na złośliwe uwagi otoczenia (ale szczerze wątpimy, czy w tym przypadku się nimi przejmują) to cały proceder jest dla nich niezwykle korzystny. Głównie pod względem zdrowotnym!

Jakiś czas temu serwis OKCupid przeprowadził badania dotyczące różnicy wieku w związkach. Okazało, że o ile kobiety najczęściej szukają partnerów w gronie rówieśników (ewentualnie nieznacznie starszych lub młodszych), tak mężczyźni patrzyli przychylnym wzrokiem głównie na kobiety pomiędzy dwudziestką a trzydziestką – i to niezależnie od tego, w jakim wieku byli oni sami.

Młodość odmładza

Właśnie okazało się, że faceci wiedzą co robią – jak podaje jeden z amerykańskich serwisów, mężczyźni którzy na partnerki wybierali kobiety sporo młodsze od siebie, mogą pochwalić się lepszym zdrowiem i dłuższym życiem. Niestety, w drugą stronę nie jest już tak kolorowo – dużo młodsi partnerzy nie pomagają kobietom w wieku, powiedzmy bardziej zaawansowanym, cieszyć się dłuższym życiem.

Mężczyźni zbliżający się do jesieni życia nie wzbraniają się przed kontaktami z młodymi kobietami, jednak jak już kiedyś wspominaliśmy, do seksualnych relacji z nimi dochodzi stosunkowo rzadko. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie poważne związki, to faceci, podobnie jak, kobiety, raczej szukają kogoś w wieku do siebie zbliżonym. No, może nieco młodszym.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska