10 ciekawostek na temat orgazmu

2019-03-13
10 ciekawostek na temat orgazmu

Nasza ulubiona aktywność, czyli przeżywanie i doprowadzanie do orgazmu, ma kilka tajemnic, które powinniście znać.

1

Średnia ilość spermy w wytrysku to 2 do 3,5 ml. Jak obliczyli fachowcy, w całym swym życiu facet wystrzeliwuje około 53 litrów ejakulatu.

2

Ponad 45 km/h – oto prędkość, z którą wystrzeliwujesz spermę. Jest więc szybszy nawet od Usaina Bolta, najszybszego człowieka na świecie (ten potrafi pobiec z prędkością niecałych 45 km/h).

3

Dla faceta absolutnie każdy moment jest idealny na osiągnięcie orgazmu. Kobiety nie mają tak lekko – mają okresy w których szczytują łatwiej oraz takie, w których nie mogą dojść do rozkoszy. Kiedy osiągają orgazm najłatwiej? W trakcie menstruacji.

4

Kobiety są prawdziwymi maszynami do osiągania wielokrotnych orgazmów. Rekordzistka (przebadana przez dwoje lekarzy – Williama Hartmana i Marilyn Fithian) szczytowała 134 razy w ciągu godziny. Wyobraź to sobie – ponad dwa orgazmy na minutę!

5

Dlaczego natura sprawiła, że kobiety osiągają orgazm trudniej niż faceci? Zdaniem badacza Desmonda Morrisa chodzi tu o formę naturalnej selekcji partnerów – tylko ci najbardziej cierpliwi, troskliwi i pomysłowi mężczyźni mogli doprowadzić ją do szczytowania, w efekcie zapłodnienia i utrzymania przy sobie.

6

Ile czasu potrzebuje statystyczna kobieta, aby szczytować? Średnio zajmuje to 20 minut. Na szczęście ów czas liczy się już od początku gry wstępnej.

7

Co z popularną opinią, że używanie przez faceta prezerwatywy sprawia, że kobieta ma słabszy orgazm? Jak twierdzi dr Debby Herbenick to nieprawda. Jej badania dowiodły, że może być wręcz odwrotnie – zarówno kobieta, jak i facet nie stresują się ciążą i chorobami, gdy używają gumki. A to wpływa na rozkosz.

8

Aż 80 proc. kobiet ma problem z osiągnięciem orgazmu wyłącznie przez stosunek waginalny. Muszą wspomagać się np. pobudzaniem łechtaczki. Natomiast 43 proc. pań ma problem z osiągnięciem orgazmu w jakikolwiek sposób ( to tzw. FSD – Female Sexual Dysfunction).

9

Zdaniem specjalistów zdolność osiągania orgazmów wzrasta u kobiet wraz z wiekiem. Podczas badań przeprowadzonych na Indiana University 61 proc. respondentek w wieku 18 – 24 lat miało orgazm podczas ostatniego stosunku. W grupie wiekowej 40 – 50 lat szczytowało już 70 proc. pań.

10

W przypadku dziewczyn nie tylko wagina i łechtaczka mogą być drogami do orgazmu. Są panie, które do szczytowania doprowadza np. bujanie jadącego pociągu, masaż pleców, stymulacja uszu, pośladków albo pieszczoty piersi.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska