Seks w naszym życiu trwa żenująco krótko

2019-03-14
Seks w naszym życiu trwa żenująco krótko

Zastanawialiście się kiedyś, ile procentowo czasu w życiu przeznaczamy na seks? Odpowiedź jest, ale raczej smutna.

Seks jest mniej istotną częścią ludzkiego życia, niż ktokolwiek byłby skłonny przyznać. Przykładowo nam, facetom, wydaje się, że przeciętny stosunek trwa wieki (kobiety tego nie potwierdzą), a tymczasem przeciętna jego długość to według badań ledwie 5 minut i 15 sekund.

Ale to nic, bo żeby uzmysłowić sobie, jak marginalną czynnością podczas ludzkiej egzystencji jest bzykanie, przedstawiamy badania, które przeprowadziła firma Reebok. 

Według wspomnianych badań seks stanowi ledwie 0,45 procenta ludzkiego życia. Słownie: czterdzieści pięć setnych procenta. Przekładając to na mniej abstrakcyjną jednostkę czasu, uprawianie miłości zajmuje nam ledwie 117 dni w ciągu całego życia. To nawet nie pół roku.

Więcej np. siedzimy (w pracy, w samochodzie etc), bo według Reeboka ta czynność zajmuje nam aż 30 proc. naszego życia, co przekłada się na 7,7 tys. dni, czyli jakieś 20 lat. 20 lat, podczas których moglibyśmy się kochać, a siedzimy na tyłku wykonując jakieś głupie i nikomu niepotrzebne czynności. Widzicie, co my robimy ze swoim życiem?

Bieda w tej kwestii jest tym większa, że biorąc pod uwagę inne badania, optymalny stosunek pracy do stosunków seksualnych, który pozwoli zachować nam higienę psychiczną, powinien wynosić 36:106. Czyli na każde 36 minut roboty powinniśmy spędzać 106 minut na łóżkowych figlach. A w rzeczywistości proporcje te nie są nawet odwrotne, bo z reguły tyramy po 40 godzin w tygodniu, a seks uprawiamy ledwie przez kilkanaście minut.

Dlatego my chyba zwolnimy się na resztę dnia z roboty i wrócimy do domu, do naszych partnerek i kochanek. I tobie polecamy to samo.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska