Namiętni kochankowie mają silniejszą psychikę

2019-03-18
Namiętni kochankowie mają silniejszą psychikę

Seks leczy wszystko, na czele z głową. Skołatane nerwy i psychiczne problemy przestają doskwierać, gdy uprawia się naprawdę dużo seksu.

Wiemy już, że seks daje mnóstwo korzyści zdrowotnych, takich jak zapobieganie chorobom serca i rakowi, zmniejszenie stresu, obniżenie ciśnienia krwi, pomaganie w lepszym śnie. Innymi słowy, seks jest magicznym lekarstwem, daje wszystko, czego nie można znaleźć w aptece.

Ale czy wiedziałeś, że duuużo seksu jest naprawdę dobre dla zdrowia psychicznego? Tak, to naprawdę działa!

Seks: jedyny dobry narkotyk

Według badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym „Emotion”, uprawianie seksu jest wręcz fantastyczne dla nastroju i dobrego samopoczucia... Nie jest tak, że już tego nie zauważyliśmy, ale zawsze miło na sercu, kiedy nauka potwierdza domysły.

W badaniu naukowcy zatrudniali 152 studentów, by prowadzili dziennik seksualny przez trzy tygodnie. Zapisywali, kiedy uprawiają seks, a następnie odpowiedali na pytania dotyczące ich dobrego samopoczucia, na przykład pozytywnego i negatywnego nastroju.

Kiedy naukowcy przeanalizowali dzienniki, stwierdzili, że po seksie uczestnicy badania zgłaszali lepsze samopoczucie psychiczne. Dokładniej zgłaszali, że widzą więcej sensu w życiu, są bardziej pozytywnie nastrojeni i wykazywali mniej negatywnych emocjach.

Seks: rozkosz i radość

Innymi słowy, ludzie czuli się absolutnie fenomenalnie, kiedy uprawiali seks i tuż po!

Co więcej, odkryto również, że im lepszy był seks, tym lepszy był nastrój następnego dnia. Serio!

I teraz ważne! Niestety, po pierwszym po seksie dniu wybuchu nastroju i ogólnego szczęścia, wszystko zaczynało lecieć na łeb na szyję. W dłuższym okresie dobre samopoczucie już tylko malało.

Wnioski proste: seks leczy wszystko, ale to lekarstwo na wszystko należy przyjmować regularnie, najlepiej jak antybiotyk!

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska