Jakie kształty u kobiet najbardziej lubią mężczyźni?

2019-04-09
Jakie kształty u kobiet najbardziej lubią mężczyźni?

Nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że sporą część świata ogarnął kult idealnego ciała, a siłownie są oblegane tak, jak nigdy wcześniej w historii. Czy jednak godziny spędzone na wyciskaniu siódmych potów przekładają się na atrakcyjność w oczach płci przeciwnej?

Portal FitRated.com, zajmujący się tematyką fitnessową, przeprowadził stosowne badania na temat tego, jakie kształty u płci przeciwnej (i nie tylko, ponieważ na pytania odpowiedziały także osoby homoseksualne) są najbardziej preferowane oraz na jakie części ciała zwracamy największą uwagę.

Jak się okazuje, jeśli mężczyzna jest obdarzony przeciętną, nie wyróżniającą się budową ciała, to wcale nie musi się zapisywać na siłownię – dla aż 41,7% kobiet taki typ sylwetki jest najbardziej pożądany. Na drugim miejscu znalazł się typ muskularny, który preferuje 35,8% ankietowanych. Nie mamy dobrych wiadomości dla chudzielców i grubasów – jeśli chcą zyskać w oczach kobiet, powinni się wziąć za siebie. Takie typy sylwetki został wymieniony jako ulubiony przez odpowiednio 9,1 i 4,4% kobiet biorących udział w badaniu.

Interesująco przedstawiają się wyniki dotyczące ulubionych kobiecych sylwetek wśród mężczyzn. Chociaż wśród najpiękniejszych kobiet na świecie często wymienia się czasami chorobliwie wręcz szczupłe modelki, to faceci i tak wiedzą swoje. 48% z nich stwierdziło, że preferuje kobiety z krągłościami. Na drugim miejscu znalazła się przeciętna sylwetka z wynikiem 24,1%, a najniższy stopień podium to kobiety szczupłe (22,4%). Zła wiadomość dla dziewczyn, które lubią rozwijać swoją muskulaturę – zaledwie 3,8% facetów lubi umięśnione kobiety.

Ankietowani zostali także zapytani o ulubione części ciała u płci przeciwnej. Okazuje się, że ci goście, którzy na siłowni stawiają przede wszystkim na ćwiczenia bicepsów i tricepsów, postępują właściwie – niezależnie od preferowanej sylwetki, kobiety na tę właśnie część ciała zwracają u facetów największą uwagę. Odpowiedzi mężczyzn nie są zbyt zaskakujące – ci, które jako ulubione sylwetki wymienili przeciętne i z krągłościami, w pierwszej kolejności wymienili klatkę piersiową. Jedynie preferujący bardzo szczupłe kobiety udzielili innej odpowiedzi – u nich na pierwszym miejscu znalazły się pośladki. Chyba domyślamy się powodów takiego, a nie innego wyboru, ale nie będziemy złośliwi i nie powiemy tego na głos.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska