Zaskakujące korzyści z perwersyjnego seksu

2019-04-10
Zaskakujące korzyści z perwersyjnego seksu

Wiecie co to jest „flow”? Tak naukowcy określają stan maksymalnego skupienia i pochłonięcia właśnie wykonywaną czynnością, w którym osiąga się największą kreatywność i produktywność. Ostatnio badania wykazały, że ma on coś wspólnego z seksem!

Okazuje się, że zjawisko „flow” nie jest obce szczególnie tym wszystkim, którzy lubią perwersyjny seks i zabawy typu BDSM. Grupa psychologów z Północnego Uniwersytetu Illinois zrekrutowała do swojego badania czternastu doświadczonych miłośników BDSM, którzy lubią zamiennie wcielać się zarówno w rolę „dominującą”, jak i „uległą”. Musieli oni najpierw odegrać BDSM-owe scenki, a później oddać próbki śliny i wziąć udział w szczegółowej ankiecie mającej dać pojęcie o stanie ich świadomości.

Z badań wyszło, że umiejętność wcielenia się w rolę seksualną to umiejętność pod względem neurobiologicznym bardzo podobna do skupienia się na pracy twórczej. Ludzie, którzy dobrze odnajdują się w jednym zwykle lubią też to drugie. Czyżby częstotliwość występowania niecodziennych zachowań seksualnych u osób obdarzonych artystyczną duszą nie była jedynie legendą?

Warto pamiętać o tym jak – mówiąc w przybliżeniu – działa mózg. Otóż przede wszystkim rozpoznaje on wzorce i ma umiejętność uczenia się. Do czego zmierzamy? Otóż jeśli często „trenujemy” perwersyjne zabawy BDSM, prawdopodobnie przełoży się to także na nasze umiejętności w innych sferach związanych ze skupieniem uwagi i wspomnianym na początku „flow”.

Cóż, może rzeczywiście nie jest to taki najgorszy pomysł... Warto pamiętać o badaniach, które dowiodły, że seks w stylu BDSM wydanie przyczynia się do zmniejszenia poziomu stresu i jego negatywnych efektów.

Fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska