Umiesz używać prezerwatywy? Sprawdź czy nie robisz tych błędów

2016-09-08
Umiesz używać prezerwatywy? Sprawdź czy nie robisz tych błędów

Sprawa jest poważna. Większość mężczyzn, którzy używają prezerwatyw, jest święcie przekonana, że to proste jak drut i robi to doskonale. No cóż, badania temu przeczą. Robimy kardynalne błędy, które mogą skończyć się naprawdę fatalnie.

A ty, czy wiesz, jak używać prezerwatywy? Sprawdź się, bo od tego może zależeć twoje zdrowie lub... przyszłość. Nie po to naciągasz przecież gumkę, by było ci lepiej w łóżku, ale żeby uniknąć chorób lub zapobiec ciąży. Stephanie Sanders z Instytutu Kenseya ma ostrzeżenie dla mężczyzn: nie robicie tego jak należy. Oto najczęstsze błędy:

 

Przechowywanie

 

Nie każdy trzyma prezerwatywę w szafeczce przy łóżku. Nosimy je w kieszeniach, plecakach, czasami luzem, a nie w pudełku. Przed stosunkiem aż 87 proc. mężczyzn nie sprawdza, czy na kondomie nie ma uszkodzeń. Nawet co 10 facet potrafi otwierać gumkę... ostrym narzędziem. Do niezgodnego z instrukcją przechowywanie przyznaje się 19 proc. badanych.

 

Zakładanie

 

Tutaj popełniamy najwięcej błędów. Zakładamy na przykład prezerwatywę w trakcie stosunku. Chwilę się kochamy, a potem dochodzimy do wniosku, że czas się zabezpieczyć. Aż do 30 proc. użytkowników zakłada kondoma na... lewą stronę. Co dziesiąty użytkownik owładnięty namiętnością nie rozwija gumki do końca, tak jak należy. A co czwarty rozwija do końca, ale po otworzeniu, a nie na penisie. Nie zostawiamy też miejsca na nasienie (do 47 proc. użytkowników) i nie usuwamy powietrza z końca prezerwatywy (46 proc. użytkowników). Te wszystkie błędy sprawiają, że skuteczność gumki spada radykalnie (producent gwarantuje 98 proc. ale tylko przy użytkowaniu prawidłowym.

 

Używanie

 

Podczas samego używaniem również nie wystrzegamy się błędów. Kilka proc. badanych przyznaje się, że łączy używanie prezerwatyw ze środkami nawilżającymi z sex-shopów. Producenci kondomów stanowczo to odradzają. Sporo kochających się próbuje uprawiać miłość mimo braku odpowiedniego nawilżenia. Prezerwatywę można w ten sposób uszkodzić. Chyba najbardziej niezdającą sobie sprawy z konsekwencji grupą są ci, którzy używają gumek ponownie. Wbrew pozorom nie jest ich aż tak mało, bo aż 3 proc. badanych.

 

Zdejmowanie

 

Nawet ponad połowa badanych przyznaje się, że nieprawidłowo zdejmuje prezerwatywę. Kardynalnym błędem jest robienie tego tuż po ejakulacji. Z kolei 44 proc. badanych zdjęło gumkę przed skończeniem stosunku, po czym kontynuowało go. To tak, jakby w ogóle nie założyli prezerwatywy.

 

Foto: iStock

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska