14 minut szczęścia: jak długo się kochamy?

2016-09-12
14 minut szczęścia: jak długo się kochamy?

Czy chcemy tego, czy nie, porównujemy się z innymi facetami. Zastanawiamy się, czy to oni mogą w łóżku dłużej, jak dobrze wychodzą im igraszki, wreszcie: czy to nasze kobiety kończą zadowolone. Okazuje się, że jako Polacy nie mamy powodu do stresu.

Zacznijmy od długości stosunku. Wbrew obawom Polaków, którzy do seksuologów przychodzą głównie z problemami z przedwczesnym wytryskiem i kłopotami z potencją, kochamy się... tak długo jak trzeba. Z ostatniego opracowania „Seksualność Polaków” prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że zbliżenie trwa średnio 14 minut. Nie jest to czas trwania samego stosunku, ale cały akt miłosny, wraz z grą wstępną.

Jeśli komuś wydaje się, że to krótko, to niech weźmie pod uwagę badania naukowców z Penn State Erie College. Z ich researchu wynika, że satysfakcjonujący stosunek trwa 3-7 minut. Poniżej 2 minut to za krótko, a 10-30 minut za długo.

 

Samo zbliżenie, które w przypadku Polaków trwa 14 minut, możemy porównać z Amerykanami (3-13 minut), Japończykami (3-9 minut). Nieco lepiej od nas wypadają tylko południowcy (Grecy, Włosi), ale to być może z powodu wydłużania gry wstępnej, a nie jurności.

 

Większy problem jest z rozmiarem penisa. W żadnym wypadku nie dlatego, że jesteśmy ze swoich przyrodzeń w Polsce niezadowoleni. Wręcz przeciwnie, aż 87 proc. Polaków przyznaje, że wszystko jest w porządku. Gorzej z tym, że co badania, to inne wyniki. Wg prof. Izdebskiego przeciętny polski penis we wzwodzie ma 17,26 cm.

 

Z kolei naukowcy z King's College London swoimi badaniami raczej wykluczają taką możliwość. Z ich tytanicznej pracy (sprawdzili wiele tysięcy osób) wynika, że przeciętny penis we wzwodzie mierzy 13,12 cm i ma 11,66 cm w obwodzie. To przepaść, porównując wyniki z polskimi.

 

Także deklaracje mężczyzn na świecie są skromniejsze. Z badań portalu medycznego Dr Ed wynika, że Polacy szacują długość swojego penisa średnio na 15,6 cm, Włosi na 15,3 cm, Amerykanie na 14,3 cm, a Brytyjczycy na 12,4.

 

Tematu długości prawdopodobnie nie rozwiążemy. Dzięki prof. Izdebskiemu i jego badaniom możemy być jednak przekonani, że seks sprawia nam przyjemność. 68 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet w Polsce jest zadowolonych ze współżycia. 27 proc. mężczyzn bardzo zadowolonych i 41 proc. raczej zadowolonych (u kobiet jest podobnie (27 proc. i 40 proc.). Wygląda na to, że nie jest z nami źle.

 

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska