Większość mężczyzn zadowolona ze swoich penisów

2016-09-23
Większość mężczyzn zadowolona ze swoich penisów

Podobno kompleks na punkcie własnego penisa to popularna rzecz. Okazało się jednak, że nic bardziej mylnego! Badania wskazują, że ogromna większość mężczyzn jest całkowicie zadowolona ze swoich członków.

Badanie opublikowane w periodyku naukowym „Archives of Sexual Behavior” było zdumiewająco szczegółowe. Na jego okoliczność przepytano 4000 obywateli Stanów Zjednoczonych w wieku od 18 do 65 lat. Ankieta polegała na ocenieniu 14 właściwości swoich genitaliów. Skala odpowiedzi: od 1 do 7. Ogólnie rzecz biorąc, oceny 1-3 oznaczają mniejsze lub większe niezadowolenie, a oceny 4-6 – zadowolenie. Ku zaskoczeniu badaczy, mężczyźni okazali się ogólnie rzecz biorąc bardzo zadowoleni ze swoich penisów. Aż 86 proc. Amerykanów – delikatnie mówiąc – żadnych kompleksów nie ma.

 

I tak na przykład o najwyższej satysfakcji z szerokości penisa w stanie wzwodu mówi 61 proc. ankietowanych, z gładkości skóry 60 proc., z wielkości jąder 59 proc. Z kolei o niezadowoleniu z penisa w zwisie tylko 27 proc. ankietowanych, z długości penisa we wzwodzie 19 proc., z ilości owłosienia łonowego 14 proc., a z ilości nasienia 12 proc. Ankietowani najczęściej wyrażali neutralność jeśli chodzi o zapach genitaliów, ich kolor albo ilość włosów łonowych.

 

A najwyższe niezadowolenie? Okazało się, że odsetek jest tutaj bardzo niewielki. 10 proc. ankietowanych mężczyzn jest niezadowolona z długości swojego penisa w opadzie, a tylko 5,7 proc. z jego długości we wzwodzie i 4,5 proc. z szerokości członka w stanie erekcji.

 

Wnioski? Być może faceci nie skupiają się na wyglądzie i wielkości swojego przyrodzenia aż tak, jak zwykło się o tym mówić? To raczej dobra wiadomość, bo przecież odpowiedni przedział centymetrowy albo miły dla oka kolor penisa nie zagwarantuje nikomu dobrego seksu. A właśnie na jakości seksu radzilibyśmy się skupić!

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska