Strefy erogenne u dziewczyny

2016-10-10
Strefy erogenne u dziewczyny

Złe języki mówią, że my mamy tylko jedną strefę erogenną, a kobiety tyle, że nie da się ich zliczyć. To nie jest do końca prawda, ale na pewno ciała kobiet są wrażliwsze i szuka się na nich tych miejsc z większym prawdopodobieństwem odniesienia sukcesu. Oto nasza lista stref erogennych.

Co to są strefy erogenne?

 

Strefy erogenne to punkty na ciele szczególnie wrażliwe na pieszczoty i dotyk. Ich pobudzanie, całowanie, gładzenie, uciskanie i całe mnóstwo innych aktywności, wywołuje podniecenie. Istnienie stref erogennych związane jest z anatomią. Skóra jest na nich cieńsza, a zakończeń nerwowych więcej. To dlatego ich pieszczoty są tak skuteczne.

 

Strefy erogenne na karku

 

Kobiety mają miejsca erogenne wszędzie. Popularne powiedzenie mówi, że największą z nich jest mózg. To warto sobie wziąć do serca. Większość kobiet odczuwa bardziej pieszczoty okolic szyi. Dla niektórych jest to kark, dla innych szyja w jej przedniej części, na pewno strefą erogenną są uszy. Podczas pieszczot można te miejsca całować, gładzić, raczej nie polecamy gryzienia, chyba że delikatnie kąsanie. Odkrywajcie!

 

Strefy erogenne na stopach

 

Niektórzy mężczyźni uwielbiają pieścić kobiece stopy. Są nawet tacy, którzy przedkładają je nad inne, oczywiste części ciała. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Liczba zakończeń nerwowych w stopach jest ogromna. Są wrażliwe, a masaż stóp to jedna z najbardziej erotycznych czynności, jakie cenią kobiety. Polecamy pocałunki, a do masażu wykorzystanie aromatycznych olejków, które same w sobie są afrodyzjakami. Ważne: do rzeczy nie zabieramy się, jeśli mamy zimne dłonie.

 

Strefy erogenne pochwy

 

Nie oszukujmy się: pochwa i jej okolice to najważniejsza strefa erogenna kobiety. Wargi sromowe większe, mniejsze i łechtaczka to zbiór zakończeń milionów nerwowych, które przekazują rozkosz do mózgu. Można pieścić te okolice tradycyjnie, czyli przez stosunek. Ale polecamy też wszelkie inne metody, od dotyku, przez miłość francuską. Delikatność i czułość będą dodatkowo premiowane.

 

Odbyt: strefa erogenna

 

Odbyt traktujemy po macoszemu. To wciąż tabu, z powodów biologicznych. To miejsce nie kojarzące się z erotyką, służy do innych celów. Nic bardziej błędnego: odbyt jest bardzo unerwionym miejscem na ciele. Nie wszystkie kobiety lubią pieszczoty tej części ciała, traktują je jako wstęp do seksu analnego. Tymczasem tak może, ale nie musi być. Samo dotykanie odbytu palcami, delikatne pieszczoty, powinny być przyjemne, a łączone ze stosunkiem albo miłością francuską zapewnią odlot.

 

Strefy erogenne: piersi i brzuch

 

Pieszczoty piersi są w stanie doprowadzić kobietę do orgazmu. Być może nie każdą i nie zawsze, ale warto próbować. Pieszczot piersi jest całe mnóstwo, a najwrażliwszą ich częścią są sutki. Można piersi masować, lizać, całować, wszystko w zależności od preferencji partnerki. Wiele kobiet szanuje nasze uwielbienie dla swoich piersi, ale część nie przepada za nadmiernym na nich skupianiem się. To po prostu każdy powinien wyczuć.

 

Usta: strefa erogenna

 

Podstawa gry wstępnej. Nieprzypadkowo, bo wrażliwość ust niewiele ustępuje wrażliwości pochwy. Kobiety uwielbiają się całować, traktują to jako element konieczny udane seksu. Ustami zachęcają nas do wszystkiego, co następuje potem. Wierzcie lub nie, ale w towarzystwie kobiet chętniej będzie się plotkowało o mężczyźnie, który doskonale całuje niż o tym, który może dłużej. Ust nie wolno lekceważyć.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska