Dzięki kawie poprawia się potencja

2018-06-21
Dzięki kawie poprawia się potencja

Chcesz zawczasu zapobiec ewentualnym problemom z erekcją? Istnieje na to sposób: każdego dnia racz się kawą dwa razy. Tak przynajmniej dowodzą badania przeprowadzone przez teksańskich naukowców.

42 proc. O tyle, nie mniej, zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z erekcją u miłośników kawy. I to u miłośników umiarkowanych – wystarczy dziennie spożywać tylko dwie filiżanki. To policzek wymierzony w tych, którzy twierdzą, że kawa jest produktem raczej niezdrowym. Naukowcy z uniwersytetu w Teksasie przeprowadzili badania na 4 tys. mężczyzn i są pewni, że kofeina skutecznie wspomaga przepływ krwi w organach płciowych faceta.

Kofeina rządzi

Wydaje się, że kawa jest tu sposobem niezawodnym. Koordynator badania David S. Lopez twierdzi, że kofeina zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z potencją nawet w przypadku mężczyzn z nadwagą, otyłością, nadciśnieniem i cukrzycą (która jest największym katalizatorem problemów z erekcją). Mówiąc bardziej naukowo: kofeina wpływa na rozluźnienie tętnic ślimakowatych w penisie i mięśni gładkich, z których składają się ciałka jamiste. Właśnie dzięki temu krew ma ułatwioną drogę tam, gdzie jest ci najbardziej potrzebna podczas zbliżenia.

Energetyki też działają

Badanie wyglądało następująco. Do przedsięwzięcia zaangażowano 4 tys. facetów w wieku powyżej 20 lat. Wszyscy musieli najpierw wypełnić drobiazgową ankietę z pytaniami na temat swojej diety i ewentualnych problemów z erekcją. Podczas badania mężczyźni spożywali nie tylko kawę, ale też inne napoje zawierające kofeinę, jak choćby herbata czy napoje gazowane.

Czy teksańscy naukowcy was przekonali? My w redakcji nawet się ucieszyliśmy. Nie żebyśmy narzekali na problemy, ale kawę w większości lubimy. Jak w większości redakcji. A jeśli chodzi o zminimalizowanie ryzyka – dlaczego nie?

Fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska