Kawa utwardza. Wspomaga potencję i zapobiega problemom z erekcją

2016-10-25
Kawa utwardza. Wspomaga potencję i zapobiega problemom z erekcją

Pora na kawę. Nieważne, o której godzinie to czytasz. Zaufaj nam, pora na kawę jest zawsze, bo kawa i zawarta w niej kofeina przeciwdziałają problemom z erekcją. Gdyby przyszło ci do głowy powiedzieć, że to przecież nie twój kłopot, odpowiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Działanie kawy jest znane. Pobudza, nastraja pozytywnie. Kofeina pomaga myśleć i działać. Z badań przeprowadzonych wiele lat temu wynika, że związek kawy z seksem jest ścisły. Kawa sprawia, że kobiety ją pijące łatwiej się podniecają i osiągają orgazmy. A mężczyznom zwiększa libido.

 

Najnowsze badania sprawdziły zależność między kawą i potencją. Okazało się, że ta zależność jest ścisła i przemawia na rzecz kawy. Co ciekawe im jej więcej, tym lepiej. Ryzyko tego, że pojawią się problemy z potencją, jest o 42 proc. mniejsze u mężczyzn, którzy regularnie piją kawę. Z kolei ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji jest o 39 proc. mniejsze.

 

Naukowcami, którzy to sprawdzili, są specjaliści z Teksasu. Wzięli pod lupę 4 tys. mężczyzn. Podawano im kawę oraz zawierające kofeinę napoje energetyczne. Najlepsze „wyniki” mieli ci, którzy otrzymywali jej najwięcej (3-4 filiżanki kawy dziennie).

 

Badania potwierdziły, że kofeina działa bezpośrednio na tętnice ślimakowate penisa i mięśnie gładkie ciał jamistych. Substancja rozluźnia je, co pozwala wpłynąć do członka większej ilości krwi. Erekcja nie tylko jest szybsza, ale też wyraźniejsza.

 

„Co ciekawe, mniej problemów z erekcją mieli nawet ci mężczyźni, którzy mieli nadwagę, nadciśnienie lub otyłość. Te cechy pogarszają zdolności seksualne. Jedyna choroba, której skutków kofeina nie eliminowała lub nie zmniejszała, była cukrzyca” - skomentował David S. Lopez, kierujący badaniami.

 

Kawa jest najlepszym źródłem kofeiny, ale naukowcy stwierdzili, że równie dobrze działają napoje słodzone (zwykle odradzane ze względu na dużą zawartość cukru, jak Coca-Cola) i energetyki. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zarekomendować wam kolejną filiżankę. I kolejną. I jeszcze jedną...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska